Çoklu Torba Filtre Kabı

Filtre Cinsi Torba Filtre Kabı
Filtre Boyu 230 , 380, 430 ,810 , diğer torba filtrelere uygun
Süzme Kapasitesi İstenilen mikronda Torba Filtre ile.
Filtre Kabı Gövdesi AISI304L ve AISI316L Paslanmaz Çelik
Torba Filtre Sayısı 2, 3, 4, 5, 6’lı
Conta Malzemesi Silikon , EPDM , Viton
Torba Filtre Çapı 180 mm
Torba Filtre Cinsi Polipropilen, paslanmaz çelik ve galvanizli çelik başlıklı
Giriş – Çıkış Üst yandan giriş – karşı alt yandan çıkış
Giriş – Çıkış Çapları DN40 (1 1/2”) , DN50 (2”), DN65 (2 1/2”) , DN80 (3”) , DN100(4”)
Giriş – Çıkış Tipleri Manşon Bağlantılı, Nipel Bağlantılı, Flanş Bağlantılı, Rakor Bağlantılı
Üst Kapak Tipi Eyebolt Bağlantılı – kolay sökülüp takılabilir ,yana devrilmeli mapalı, Büyük kaplarda BOM Kaldırma sistemi
Manometre Pakkens Marka
Torba Sıkıştırma Sistemi Filtrelerin bypass etme ve kaçak yapma riskini sıfıra indirecek özel tasarımımız.
Çalışma Basıncı İstenilen PN basınç sınıfında.

Çoklu Filtre Kapları Özellikleri

Çoklu Torba Filtre Kapları: Torba filtreler, su veya sıvıların içerisinde bulunan kum, çamur, partikül, kirlilik, tortu ve tortu türevlerinin filtre edilerek sıvılardan ayrıştırılmasında özel olarak tasarlanmış torba filtre kapları ile birlikte kullanılır.

Torba filtre kaplarının en yaygın kullanılanları paslanmaz çelik malzemeden üretilen torba filtre kaplarıdır. bu filtre kapları dış gövde, filtre torbası, filtre destek sepeti ve filtre kapağı elemanlarından oluşmaktadır. Firmalar üretim proseslerine uygun olarak tek sepetli torba filtre kabı bulabilecekleri gibi 8 sepetli filtre kapları da kullanabilirler.

Firmaların kaç torbalı kaba ihtiyaçları olduğunu şu şekilde hesaplanabilir. çok fazla ölçüde torba filtre bulunabilmesine rağmen Dünya standartlarında en çok tercih edilen torba filtrelerin ölçüleri 810mm boy 180mm çap olanlarıdır. Bu ölçüdeki bir filtre saatte 40m³ sıvı filtreleyebilir. 2 torbalı tercih edilirse 80m³ , 3 torbalı tercih edilirse 120m³……. 8 torbalı tercih edilirse 320m³ sıvıyı 1 saatte filtre edebilmektedir. Sonuç olarak önemli olan filtre kabı tercihinde filtre etmek istediğiniz sıvının 1 saatteki debi miktarıdır.

Çoklu torba filtre kaplarının yapısal özellikleri ve çalışma şekli kısaca şu şekildedir. Filtre edilecek malzeme filtre kaplarında aşağıdaki aşamaları takip ederek filtrasyonunu tamamlar.

  1. Malzeme Girişi
  2. Ön Odacık Dolumu
  3. Torba Filtre
  4. Filtre Edilmiş Malzeme Çıkışı

Filtre edilecek sıvı kabın içine girdikten sonra, ön odacık olarak tarif edilen yerde toplanmaya başlar. Biriken malzeme daha sonra filtre aynası ( filtre destek sepetleri ve içlerine takılan torba filtreler bu bölümde yer alır) üzerindeki torba filtre ya da filtrelerin içlerinden geçerek  partiküllerinden ayrılır ve alt kısımdan çıkışa doğru ilerleyerek filtrasyon işlemini tamamlar.

Çoklu torba filtre kabı maliyetleri ve satış fiyatları, içlerinde bulunan filtrelerin sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle kapların boyları fiyatları çok etkilemese de, filtre kaplarının çapları değiştikçe fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çoklu torba filtre kaplarında filtre aynası olarak isimlendirilen bölümde 2-3-4-5-6-7 ya da 8 adet torba filtre bulunabilir. Kullanılan torba filtre kabı sayısı ne kadar artarsa filtre kabının genişliği de bir o kadar artacaktır.  Bu sebeple çoklu torba filtre kabı tercihi yaparken kesinlikle ihtiyaca yönelik seçimler yapmak önemlidir. özet olarak 75m³ / saat debisi olan bir işletme 2’li torba filtre kabı filtrasyon işlemini yapabilecekken,  4’lü torba filtre kabı ya da 5’li torba filtre kabı tercih etmemelidir.

Referans olarak aldığımız, kaliteli ürün ve uygun fiyatlarla satış yapan, yerli üretici olan Proses-TİM firmasının ürettiği tekli ve çoklu torba filtre kapları hakkında daha detaylı bilgilere www.filtre.com.tr adresinden ulaşabilir, dilerseniz www.filtresepeti.com adresinden %100 güvenli ve kredi kartına taksit imkanlarıyla internet üzerinden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.